S-strike.jpg

Bowling • Sport • Morro

Alle kan spille bowling. Her finner du nyheter, bilder, resultater og annet fra idretten vi er så glade i.

bowling.no

Årsmøte

18. jan. 2010, 12:02 av Linda Olafsson

Årsmøte 16.02.2010

Til
medlemmene i Sørlands-Strike Bowlingklubb.



Kristiansand,18.01.2010


Innkalling til årsmøte i Sørlands-Strike Bowlingklubb.


Tirsdag, den 16. februar 2010 kl. 18:00

Årsmøtet avholdes på Metro Kristiansand Bowling

Saker som ønskes tatt opp på årsmøtet må sendes styret senest 2. februar 2010.

Sakene kan sendes linda@midnight.no eller Sørlands-Strike BK, Postboks 4301, 4634 Kristiansand.

Fullstendig sakliste med alle sakspapirer legges ut en uke før årsmøtet. Sakslisten blir satt på hjemmesiden vår: http://klubber.bowling.no/s%C3%B8rlands-strike_bk/dokumenter/ og i hallen. Husk å logge inn med lisensnr. og passord. Har du enda ikke passord, bør det skaffes på bowling.no.

Valgbarhet

I NIFs lov § 2-4 heter det at:

”Ved valg/oppnevning av representanter til årsmøte/ting, samt medlemmer til styre, råd og utvalg mv. i NIF og NIFs organisasjonsledd skal det velges kandidater/representanter fra begge kjønn.

Sammensetningen skal være forholdsmessig i forhold til kjønnsfordelingen i medlemsmassen, dog slik at det skal være minst to representanter fra hvert kjønn i styre, råd og utvalg mv. med mer enn tre medlemmer. I styre, råd og utvalg mv. som består av to eller tre medlemmer skal begge kjønn være representert. Varamedlemmer teller ikke med ved beregningen av kjønnsfordelingen.”

Ved manglende oppfyllelse av denne bestemmelsen når det gjelder valg, må styret innkalle til nytt årsmøte hvor nytt valg må foretas. Ved overtredelse av fristen kan NIF v/Idrettsstyret pålegge idrettslaget å oppfylle bestemmelsen. Når det gjelder oppnevning av representanter, mister idrettslaget det antall representanter som mangler for å oppfylle bestemmelsen.

Velkommen til årsmøte.

Med vennlig hilsen
styret